پاورلیفتر
بدان که خداوند بر همه چیز آگاه است . پس بنگر که چگونه باید باشی ...
آرشیو
موضوع بندی
پنج‌شنبه 9 فروردین‌ماه سال 1386
در مسابقات قویترین مردان جهان در کیش چه گذشت؟!

حتما اکثر شما شنیدین که قرار شد یک سری مسابقات قویترین مردان جهان در جزیره کیش برگزار بشه و همه کله گنده ها هم قول حضور مسابقه ای به یاد موندنی با حضور قهرمانان قدرتمند این رشته رو در جزیره داده بودند ! ولی خب از ظواهر امر اینگونه بر میاد که از این خبرا نبوده و باز هم چیزی جز آبروریزی عاید ورزش ایران نشده .
درست در شرایطی که اکثر بزرگان حضور داشتند و همه چیز آماده خودنمایی کشورمون در این دوره بود به ناگاه ورق برگشت!
گفته ها و شنیده ها زیاده ولی خب مطلبی که متفق القول اکثر تریبون های ورزشی ( که زیاد هم نیستند ! _ به به از این اطلاع رسانی و پوشش کامل خبری ) اعلام کردند اینه که در مسابقات کیش که قرار بود در شش آیتم برگزار شود ، تنها دو مرحله برگزار شد و قبل از آغاز مرحله سوم این مسابقه به دلیل بروز درگیری های لفظی  ، این مسابقه منحل شد و در نهایت برای سرپوش نهادن بر حوادث به وجود آمده و اخذ مبالغ توافق شده از اسپانسرها ، یکی از ورزشکاران به عنوان نفر اول اعلام شد و این در حالی بود که از مرحله دوم به بعد ، به دلیل مسایل به وجود آمده بسیاری از قهرمانان خارجی با آزرده دلی کیش را به مقصد دبی برای عزیمت به کشورهای خود ترک کرده بودند .

در خصوص دلیل بروز درگیری ها و خروج  15 قهرمان خارجی از ایران قبل از پایان مسابقات ، اینچنین شنیده میشه که : بنابر توافقات و نامه های رد و بدل شده بین عامل غیر رسمی ایرانی و قهرمانان ، مقرر شد تا جدای از هزینه های سفر ، به هر قهرمان مبلغ 5000 تا 7000 دلار بسته به بعد مسافت پرداخت بشه . پس از مرحله دوم این مسابقات بود که برخی از قهرمانان با توجه به عرف حاکم بر این مسابقات که قبل از آغاز مسابقه مبالغ ثابت خود را دریافت میکردند ، از مسئولین برگزاری خواستار پرداخت این مبلغ و هزینه سفر خود شدند و مسئولین برگزاری علیرغم تعهد بر این مطلب در فرم های دعوت و اسناد قرارداد از پرداخت مبلغ تعهد شده خودداری کردند و با توجه به سابقه سیاهی که در مسابقات قبلی وجود داشت و فضای عدم اعتماد ، 15 نفر از قهرمانان بعد از ظهر همان روز با اولین پرواز کیش را به مقصد دبی ترک کرده اند و احتمال شکایت از سازمان تربیت بدنی ایران در این خصوص بسیار محتمله زیرا مطابق عرف موجود در جهان ، مجری و مسئول انجام تمامی مسابقات ورزشی ، سازمان یا نهاد رسمی حاکم بر فدراسیون های آن کشور شناخته میشه !
و اما شرکت کنندگان در این مسابقه افراد صاحب نامی رو شامل می شدند :

اسامی ورزشکاران شرکت کننده شامل 20 ورزشکار جهانی و 2 ورزشکار سهمیه میزبان بدین شرح است :(1)
ماریوس پودزیانوفسکی

1.ماریوس پودیانوفسکی از لهستان (قهرمان سه دوره قبل این مسابقات )
2. جرمی هاگ از استرالیا
3. تارمو میت از اسلوونی
4. راویاس ویدزیس از لاتویا
5. پاول سوروکا از بلاروس
6. سرجی رجامین از بلاروس
7. البروس نیگمتولین از روسیه
8. دمیتری کونونک از روسیه
9. فلورین تریمپل از آلمان
10. بوریس هارالدسون از ایسلند
11. ریمون مرکس از نروژ
12. اسوجان تودورچیو از بلغارستان
13. مارک فلیکس از کانادا
14. دومنیک فیلیو از کانادا
16. اولگ دودکین از لاتویا
17. آریلد هاگن از نروژ
18. رالف بر از استرالیا
19. رضا قرائی از ایران
20. مجتبی ملکی از ایران
21. مجید دژبرار از ایران
22. مهدی میرداوودی یا حسن عبادی از ایران(2)
(1) .  مجید دژبرار و رضا قرایی بدلیل شرکت در دور قبلی این مسابقات در روسیه و چین ، دارای مجوز جهانی هستند .
(2) . نام ورزشکار شماره 22 این مسابقات هنوز بطور قطعی اعلام نشده است ولی بطور قطع یکی از دوقهرمان نامبرده است .

متاسفانه برگ زرین دیگه ای به افتخارات ورزشهای قدرتی ما اضافه شد ! تا کی باید قانون و مقررات و اصول بر ورزش ما حاکم نباشه خدا میدونه .
مسابقات قویترین مردان ایران یا همون مردان آهنین هم وارد مرحله دوم شده ( البته پخش تلوزیونیش ) و پاورلیفتر از گوشه و کنار شنیده که فرزاد موسی خانی اول میشه و رضا قرایی هم در یکی از آیتم ها نسبت به تایم گرفته شده توسط محراب فاطمی معترض میشه و کار به جاهای باریک میکشه و رضا قرایی هم از ادامکه مسابقه انصراف میده ... بله ... ! محراب که گویا داروهای مصرفیش رو قطع کرده ! ( یه نگاهی به سایزش بندازین ! ) بدجور جوگیر شده و ... اصلا بیخیال !


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 513414


free counters

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها