پاورلیفتر
بدان که خداوند بر همه چیز آگاه است . پس بنگر که چگونه باید باشی ...
آرشیو
موضوع بندی
جمعه 19 اسفند‌ماه سال 1384
حادثه ناگوار برای مجتبی ملکی

دیشب وقتی اومدم خونه با شنیدن خبر مصدومیت مجتبی ملکی قهرمان پاورلیفتینگ و قویترین مردان کشور تو مسابقات بندر عباس اونم با اون وضع شدید شوکه شدم و مدتی هاج و واج بودم ... امیدوارم خبر صحت نداشته باشه و به این شدتی هم که میگن نباشه . وگرنه مجتبی باید برای همیشه با دنیای وزنه خداحافظی کنه .

مجتبی ملکی، نائب قهرمان چندین دوره‌ مسابقات قوی ترین مردان ایران در حین برگزاری این مسابقات در بندرعباس با مصدومیت شدید مواجه شد.

 مجتبی ملکی روز چهارشنبه هفته‌ی گذشته و در مرحله‌ی مقدماتی مسابقات قوی ترین مردان ایران و در حین کشیدن لنگر 550 کیلوگرمی‌ به روی زمین افتاد و بلافاصله به بیمارستان بندرعباس منتقل شد.

ملکی پس از آن بلافاصله به بیمارستان مهر تهران منتقل شد و اکنون در این بیمارستان به سر می‌برد.

در حالی که خبر از قطع نخاع شدن ملکی می‌دهند اما، نزدیکان وی این مورد را تایید نکرده‌اند و مشخص شدن وضعیت وی را به پس از نتیجه‌ی آزمایش MRI موکول می‌کنند.

مجتبی ملکی از ناحیه‌ی کمر به پایین و هر دو پا بدون حس و حرکت است.

پزشک معالج مجتبی هم اعلام کرده که ملکی دچار ورم نخاعی شده وهم اکنون تحت درمان دارویی برای رفع التهاب نخاعی است.

دکتر روحانی با بیان که مجتبی ملکی متعاقب بلند کردن وزنه‌ای سنگین به کمر درد شدید و سپس بی‌حسی هر دو پا دچار شده است، گفت: هم اکنون هر دو پای این قهرمان بی‌حس است، در مراحل ابتدایی تشخیص پزشکان پارگی دیسک کمری و یا نخاع پشتی به دنبال بلند کردن وزنه سنگین بود.

وی در ادامه توضیح داد: در ابتدا MRI این ورزشکار به علت سنگین وزن بودن مقدور نبود لذا پزشکان معالج عکس رنگی از نخاع وی را پیشنهاد کردند اما، سپس MRI وی با اهتمام متخصص بی‌هوشی انجام و نتایج میلوگرام (عکس رنگی) حاکی از عدم وجود ضایعه نخاعی نیازمند جراحی است. وی هم اکنون تحت درمان دارویی برای رفع التهاب نخاعی است.

دکتر دربانیان مسوول پزشکی فدراسیون پرورش اندام و پاورلیفتینگ هم ضمن تایید این که عارضه این قهرمان التهاب نخاعی صرفا ناشی از کشش است ادامه داد: با رفع ورم و التهاب نخاعی حس اندام‌های تحتانی این مصدوم بازخواهد گشت.

به گفته‌ی وی، درمان ملکی دارویی و فیزیوتراپی است.

چیزی که آدم رو به فکر فرو میبره نحوه برگزاری مسابقست . آیا فرصت کافی برای گرم کردن به ورزشکار ها داده نشده بود ؟ کارشناسانی !‌ که مراحل مسابقه رو طراحی میکنن بر چه اساسی حتی بعضی از آیتم ها رو بالاتر از حد جهانی در نظر میگیرند ؟ آیا مصدومیت شدید یه ورزشکار به قیمت جذب تماشاچی و جذابیت بیشتر ارزش داره ؟

تهیه کننده مسابقات هم توضیحاتی ارائه داده که بیشتر به توجیه شبیهه.٬

محمد تقوی زنوز گفت: در تماسی که با گروه ورزش شبکه‌ی سه سیما گرفتم، آن‌ها گفتند که ملکی مشکل خاصی ندارد.

ملکی آمادگی انجام این حرکت را داشت و پزشکان نیز این مساله را تایید کردند. ملکی پس از انجام مرحله‌ی لنگر بلند شد و حرکت کرد و برای گرم کردن خودش، پشت دوبین رفت، چرا که ورزشکاران پس از انجام هر مرحله، بدن خود را گرم می‌کنند.

وی در ادامه گفت: او در حال گرم کردن بدن خود بود ولی نمی‌دانم که چه اتفاقی افتاد که دراز کشید و اظهار ناراحتی کرد و به بیمارستان منتقل شد.

تقوی در پاسخ به پرسش ایسنا که چرا وزن لنگری که در دوره قبل 230 کیلو بود به 550 کیلو افزایش یافت، گفت: وزن وسایل و ابزار به کار گرفته شده در هر مرحله برعهده‌ی فدراسیون پرورش اندام است و ما به عنوان برنامه ساز سعی می‌کنیم که یک مسابقه‌ی تلویزیونی خوبی را برای بینندگان ترتیب دهیم، از سوی دیگر ورزشکاران دیگر نیز این وزنه را جابجا کرند و مشکلی برایشان به وجود نیامد. همان گونه که برای ملکی هم پیش نیامد.

با همه این تفاسیر تنها چیزی که الان عینا داره رخ میده فنا شدن یکی دیگه از ورزشکار های کشورمونه . از خدا میخوایم که خودش حافظ جان همه بنده هاش باشه و تموم بیمار هاش رو هم شفا بده . برای مجتبی هم دعا کنیم که الان خیلی نیاز داره 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 511738


free counters

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها