X
تبلیغات
زولا
پاورلیفتر
بدان که خداوند بر همه چیز آگاه است . پس بنگر که چگونه باید باشی ...
آرشیو
موضوع بندی
پنج‌شنبه 2 آبان‌ماه سال 1387
WPC ( پاورلیفتینگ حرفه ای ) در ایران

این روز ها صحبت از پا گرفتن تشکل هایی در پاورلیفتینگ ایران به گوش میرسه و امیدوارم که بتونه نوید بخش ارتقای سطح کیفی و شکوفا شدن هر چه بیشتر این ورزش محجور و در عین حال پر مدال برای ایران باشه .هنوز مدت زیادی از تشکیل انجمن یا در واقع سبک Raw Powerlifting که به عنوان پاورلیفتینگ بدون لوازم ازش یاد میشه ، توسط آرین سالاریان نمیگذره که مهدی فاطمی هم اقدام به معرفی انجمنی تحت عنوان WPC یا به عبارتی پاورلیفتینگ حرفه ای کرده و اعضای سرپرستی و مدیریت این انجمن هم معرفی شدند و شروع به کار کردند .

به هر حال امیدوارم تشکیل چنین گروههایی که به نظر من هدفش گسترش پاورلیفتینگ در سطحی فراگیره به ضرر این ورزش تموم نشه ! فکر میکنم آرزوی قلبی تموم پاورلیفتر های ایران اینه که محیطی بدون جنجال و درگیری سرد ! یا گرم ! فراهم باشه و مسابقات حالا در هر سبکی که میخواد بر گزار شه به بهترین نحو دنبال و پراکندگی و جنگ قدرت تو کار نباشه !

( سعی کردم خیلی سر بسته تمومش کنم ! )

مسابقات WPC در سطح فوق العاده سنگینی برگزار میشه . قوانینی که در مورد لوازم مسابقه و دوپینگ و ... براش در نظر گرفته شده این امکان رو میده تا پاورلیفتر ها بتونن رکوردهایی در سطحی به مراتب بالاتر از Raw و مسابقات فعلی پاورلیفتینگ به جا بزارن .

مسابقات WPC در سطح حرفه ای های این ورزش قرار داره و یه سری از قوانینش رو میبینین :

اطلاعاتی در مورد پاورلیفتینگ WPC

تو حرکت اسکوات از Brief و سوت های ۲ جداره استفاده میشه . تو حرکت پرس سینه از Bench Shirt دو جداره استفاده میشه که البته پشت این پیرهن پرس بازه . ( نمونش رو تو پرس های Scot Mendelson رکورد دار پرس سینه جهان میتونین ببینین ) . در حرکت لیفت هم از سوت ۲ جداره استفاده میشه . کمربند هم تفاوتی با بقیه نداره . اما وزن میله در حرکت اسکوات ۲۵(یعنی 5 کیلو بیشتر از حالت عادی ) و با قفل میله ۳۰ کیلوگرم میشه . میله حرکت لیفت متفاوته و ۲۰ کیلو با ضخامتی کمتره تا میله راحت تر تو دست لیفتر قرار بگیره . پایه اسکوات یا Rack اسکوات این مسابقات به علت سنگین بودن بیش ار حد وزنه ها با این شکل ساخته شده که پاورلیفتر درون Rack هیچ حرکتی به عقب نداره و همان نقطه که وزنه رو از روی Rack بلند میکنه وزنه رو اسکوات میکنه . طول زانوبند ها ۲.۵ متر یعنی نیم متر بیشتر از حالت عادی و مچ بند ها هم از یک متر بیشتر هم مجازه . مقدار Ok نشستن Squat هم مثل قوانین IPF تصویب شده .


مهیج ترین مسابقات پاور از لحاظ جابجایی رکورد ها رو میتونیم WPC بنامیم ! قهرمانان فعلی پاورلیفتینگ حرفه ای رو در 4 دسته وزنی این سبک معرفی کردم :

Oleksandr Kutcher : ( رکورد دار دسته سبک وزن )

Squat : 375 کیلوگرم . Bench Press : 235 کیلوگرم . Dead Lift : 315 کیلوگرم . مجموع : 925 کیلوگرم .

Dondell Blue : ( رکورد دار دسته میان وزن )


Squat : 432.5 کیلوگرم . Bench Press : 347.5 کیلوگرم . Dead Lift : 337.5 کیلوگرم . مجموع : 1117.5 کیلوگرم !

Evgen Yarymbash : ( رکورد دار دسته سنگین وزن )

Squat : 510 کیلوگرم . Bench Press : 330 کیلوگرم . Dead Lift : 370 کیلوگرم . مجموع : 1210 کیلوگرم !

Andy Bolton : ( رکورد دار دسته فوق سنگین )

Squat : 550.5 کیلوگرم . Bench Press : 305 کیلوگرم . Dead Lift : 417.5 کیلوگرم . مجموع : 1270 کیلوگرم !

نظرات و پیشنهادات خودتونو با پاورلیفتر در میون بزارین . در ضمن پاورلیفتر از در میون گذاشتن تحلیل و گزارش و عکس و ... شما در وب استقبال میکنه .


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 512930


free counters

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها